Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Pierwszym krokiem w realizacji wyzwania było wypisanie organizacji i instytucji, z którymi jako Szkolne Koło Wolontariatu współpracujemy. Wybraliśmy Hospicjum św. Franciszka, które siedzibę ma w Katowicach, ale działa również na terenie Siemianowic Śląskich. Współpracujemy z nim najdłużej i podejmujemy w ramach współpracy z nim najbardziej różnorodne akcje (pomoc w organizacji pikników rodzinnych, biegów “Bądź aktywny- przegoń raka”, przeprowadzanie zbiórek w szkole i w sklepie, przygotowanie kartek świątecznych, udział w warsztatach). Następnie wybraliśmy formę promocji naszej współpracy. Wybraliśmy formę plakatu. Do zadania zgłosiły się 2 wolontariuszki. Przy wsparciu koordynatorek zapoznały się z aplikacją canva. Wspólnie wybraliśmy zdjęcia z akcji z poprzednich lat oraz przygotowaliśmy opis.
Plakat umieściliśmy na naszym szkolnym profilu na Facebooku. Nasz profil ma 1 tysiąc obserwujących, więc potencjalnie do tylu osób może nasz post trafić.
Największym sukcesem w tym wyzwaniu było jego sprawne wykonanie. Zadanie wykonaliśmy samodzielnie, z naszymi koordynatorkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *