Misja nr 1: Świąteczne warsztaty plastyczne w Domu Seniora w Kuźni Raciborskiej oraz spotkanie wigilijne dla osób chorych i samotnych z Kuźni Raciborskiej.

W pierwszej akcji grupa wolontariatu odwiedziła zaprzyjaźnionych seniorów z Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Kuźni Raciborskiej, gdzie przebywają na stałe starsze osoby potrzebujące opieki i pielęgnacji medycznej. Młodzież z naszego wolontariatu regularnie odwiedza Seniorów. Tym razem celem spotkania było wspólne wykonanie lampionów świątecznych. Młodzież wspólnie ze starszymi osobami przygotowała lampiony. Każdy włożył tyle pracy, ile był w stanie. Czasem była to podpowiedź wykonania, czasem samodzielne ozdabianie lampionu. Już nie pierwszy raz wolontariusze wspólne z seniorami wykonywali małe dzieła artystyczne. Były przygotowane drzewa jesienne, postacie Pani Jesieni a nawet wspólnie kolędowanie w czasie jeszcze przed pandemią. Każda wizyta u naszych seniorów kończy się podziękowaniami i chęcią dalszych wizyt zarówno wśród seniorów jaki młodzieży. Wolontariusze mają już swoich ulubionych seniorów,często idąc na spotkanie zastanawiają się, czy dana osoba będzie obecna na spotkaniu… Największym naszym sukcesem zawsze w trakcie tych wizyt jest deklaracja dalszych spotkań ze strony młodzieży. Czasem wracając do domu pojawia się u młodych refleksja i łzy …. co świadczy o głębokiej wrażliwości uczniów.
Drugą naszą akcją było zorganizowanie przy pomocy Dyrekcji naszej Szkoły oraz Komitetu Festynu św.Marcina wigilii w naszej szkole dla osób chorych i samotnych z terenu naszego miasta. Co roku 11 listopada przy naszej szkole odbywa się festyn św. Marcina, na którym zbieramy fundusze na zorganizowanie wigilii dla potrzebujących. Oprócz tego, wolontariat ogłasza zbiórkę produktów do paczek świątecznych. Przygotowujemy paczki świąteczne i przekazujemy je w trakcie spotkania wigilijnego. Nasze panie Kucharki przygotowały potrawy wigilijne, a członkowie wolontariatu zorganizowali orszak mikołajowy. Był obecny Mikołaj, anioły i diabły, którzy przekazali paczki świąteczne potrzebnym osobom. W zaproszeniu uczestników wigilii pomogła nam Dyrekcja Szkoły oraz MOPS z Kuźni Raciborskiej, który zapewniał transport osobom, które go potrzebowały. W sumie przygotowaliśmy 56 paczek, na spotkaniu było obecnych około 40 osób.Jesteśmy z siebie dumni, że i my możemy coś dać innym, co sprawi radość na święta i wywoła uśmiech na twarzy. Już wiemy, że nawet najdrobniejszy gest, uśmiech, poświęcony czas i uwaga drugiemu człowiekowi, są cenniejsze niż drogie podarunki i kosztowności:) W okresie przedświątecznym cały czas przekonywaliśmy się o tym…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *