Wyzwanie5

Czemu nie wpadliśmy na to wcześniej? Wasza druga misja dotyczy działań antydyskryminacyjnych i antyhejterskich, a czy wiecie jakie organizacje/instytucje w Waszym regionie mogłyby zainspirować Was do realizacji tej misji? A może wspólnie z Wami ją zorganizować? 🙂

W ramach kolejnego wyzwania stwórzcie wyjątkową mapę aktywności w swoim regionie!
W jakich miejscach w Waszej okolicy osoby doświadczające hejtu i dyskryminacji mogą zgłosić się po wsparcie i pomoc? Czy w Waszej okolicy działają organizacje, które wspierają społeczność LGBT+ albo osoby w kryzysie bezdomności? Walczą ze stygmatyzacją osób z niepełnosprawnościami? Może w Waszej miejscowości organizowana jest Żywa Biblioteka albo działa jakaś organizacja, która prowadzi edukację antydyskryminacyjną lub telefon zaufania! Stwórzcie unikatową mapę wszystkich takich działań i organizacji w Waszym regionie. Przygotujcie ją w formie tradycyjnej – drukowanej lub cyfrowej, np. wykorzystując Mapy Google, aplikację miro itp. W raporcie z wyzwania opiszcie, jak je zrealizowaliście (w przypadku przekazania mapy urzędowi dołączcie zdjęcia ze spotkania) i wrzućcie link do mapy lub jej zdjęcia.

Liczba punktów: 15 pkt za przygotowanie mapy
Dodatkowe punkty: 5 pkt za zaniesienie jej do urzędu miasta/gminy z propozycją wykorzystania mapy, np. poprzez wywieszenie na tablicy w urzędzie (w przypadku mapy tradycyjnej) lub zamieszczenie na stronie/w mediach społecznościowych urzędu (w przypadku wersji cyfrowej)

Termin na realizację: 28.03.2023 do godziny 23.59!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *