Wyzwanie8

Drodzy Polichromowicze!:)

Na pewno macie mnóstwo wspomnień z wolontariatu. 🫶🤝💪🤩Opiszcie jedno wyjątkowe – nie musi być wzniosłe czy poruszające – równie dobrze może być zaskakujące, zabawne, zwariowane albo też z jakiegokolwiek powodu ważne dla Was. Opiszcie je w komentarzu pod postem z taskiem na fanpage Polichrom oraz dodajcie do raportu. Nie zapomnijcie dodać, z jakiej szkoły jesteście (wystarczy 1 wspomnienie na drużynę). Do dzieła!

Czas na wykonanie zadania: 10.06, g. 18:00

Do zdobycia: 15 pkt.

Jeden komentarz do „Wyzwanie8

 1. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozach

  Pomaganie – wspólne ze sobą przebywanie – barier pokonywanie

  Prowadząc wolontariat, jak i w nim uczestnicząc ciężko jest wybrać jedno wyjątkowe wspomnienie. Każda podejmowana przez nas inicjatywa niosła za sobą ogromną dawkę pozytywnych emocji, doświadczeń oraz wzruszeń. Długo zastanawialiśmy się, jaką akcję opisać i postanowiliśmy, że będzie to wydarzenie pt. „Dobrego Dnia dla Antosia” zorganizowane przez działające na terenie naszej gminy Stowarzyszenie Kozianki.

  Dlaczego właśnie to? Po pierwsze w wydarzeniu tym wzięło udział ponad 30 wolontariuszy
  z naszego Koła. Wszyscy chętnie zaangażowali się w powierzone im zdania: pomoc przy animacjach dla dzieci, sprzedaż ciast, obsługa punktów gastronomicznych, kwestowanie. Po drugie współpraca pomiędzy wolontariuszami i innymi osobami pomagającymi oraz organizatorami przebiegła wyśmienicie, mogliśmy liczyć na obustronne wsparcie, wymianę doświadczeń. Ponadto mieliśmy przyjemność poznać wielu ciekawych ludzi, obserwowaliśmy na własne oczy, jak chętnie społeczność lokalna uczestniczy w pikniku i finansowo wspiera akcję. Niesamowite jest to, że każdy pomagał w taki sposób, w jaki potrafił i każdy z tych sposobów był tak samo cenny. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością, która spowodowała, że mimo kilku godzin w pełnej gotowości na nogach, nie odczuliśmy zmęczenia. Mieliśmy możliwość poznać Antosia, dzielnego chłopca, przed którym jeszcze wiele wyzwań. Cieszymy się, że swoim działaniem przyczyniliśmy się do pozyskania środków na Jego rehabilitację. Jesteśmy dumni, że na terenie Gminy Kozy funkcjonują stowarzyszenia niosące pomoc potrzebującym. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i jest nam miło, gdyż zawsze pamiętają o naszym Kole i włączają nas w prowadzone przez siebie działania.

  Wolontariusze z SP1 w Kozach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *