Warsztaty twórczości recyklingowej

Misja 3 była realizowana 29.05 i 01.06. W warsztatach wzięli uczniowie 6 najmłodszych klas w szkole. Głównodowodzącymi w organizacji i przeprowadzeniu warsztatów byli: Dominika, Darek i Szymon, ale do pomocy w przygotowaniu wszystkich elementów było zaangażowanych wiele osób, również z poza drużyny. Warsztaty miały zwrócić uwagę uczniów na to, że ze śmieci może powstać coś nowego, ładnego i że wszystko tak naprawdę można wykorzystać, wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię.
W poniedziałkowych warsztatach wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Na warsztaty została zaproszona pani Beata Antosik ze Stowarzyszenia Ludzie Miasta, która opowiedziała uczniom o łąkach kwietnych, o kwiatach jakie można na nich spotkać, o tym jak i dlaczego warto je siać i oczywiście razem z uczniami wysiała małą łąkę kwietną na terenie szkoły. Drugim elementem warsztatów tego dnia było malowanie łąki na “styropianowych płótnach” za pomocą palców, kartonów i rolek po papierze toaletowym. Powstały naprawdę bardzo ciekawe prace!
Ekologiczne warsztaty twórcze w czwartek były przeprowadzone wśród uczniów klas drugich i trzecich. Uczniowie wzięli udział w quizie, który sprawdził ich wiadomości w tej dziedzinie. Choć pytania nie były łatwe, uczniowie poradzili sobie doskonale! Po quizie i pogadance na temat ekologii, uczniowie mieli za zadanie wykonać wybrane zwierzę- żółwia, mysz, biedronkę, pszczołę lub inne z wytłaczanek i po jajkach. I tym razem nasi uczniowie spisali się doskonale!
Warsztaty sprawiły naszym uczniom dużo radości i dobrej zabawy, dlatego entuzjastycznie została przez nich przyjęta wiadomość o kolejnych warsztatach, które odbędą się w przyszłym roku na przełomie maja i czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *