RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – DZIAŁAMY NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Pojęcie grup osób wykluczonych społecznie jest bardzo szerokim zagadnieniem. Po pojawieniu się Misji 1 nasi wolontariusze stwierdzili, że chcą podjąć działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Zapadła decyzja, że zorganizujemy kiermasz z ozdobami bożonarodzeniowymi, z którego dochód przeznaczymy na Oskara, ucznia klasy 3 naszej szkoły. Oskar od urodzenia cierpi na MPD- diplegię spastyczną kończyn dolnych, padaczkę i wadę wzroku. Uczeń wymaga stałej rehabilitacji oraz wymiany ortez.
Kiermasz przeprowadziliśmy 19 i 20 grudnia. W przygotowania włączyła się cała społeczność szkolna. Uczniowie w ramach zajęć technicznych, wychowawczych, dodatkowych oraz warsztatów świątecznych przygotowali ozdoby i kartki. Wychowankowie klasy 3ci, do której uczęszcza Oskar, upiekli na lekcjach pierniczki. Wielu uczniów
i nauczycieli wykonało ozdoby w domu, a następnie przekazało je na kiermasz. Nasz kramik wypełniony był wspaniałymi choinkami, stroikami, bombkami, aniołkami, kartkami i pierniczkami. Obsługą stoiska zajmowali się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Nasza Misja cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udało się nam zebrać satysfakcjonującą kwotę, którą przekazaliśmy bardzo wdzięcznej i przejętej mamie Oskara.
20 grudnia zaprosiliśmy również do szkoły podopiecznych Domu Kulejących Aniołów z Piasku- osoby dorosłe z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Nasi wolontariusze od dłuższego czasu współpracują z Stowarzyszeniem, lecz współpraca ta ma głównie charakter świadczenia pomocy np. w czynnościach porządkowych, organizacji imprez. Wtorkowa wizyta przebiegała inaczej. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach spotkania przygotowali gry integracyjne – zabawa z kłębkiem wełny oraz kalambury, materiały do stworzenia kartek świątecznych i słodki poczęstunek.
Zabawy umożliwiły bliższe, wzajemne poznanie się i odkryły nasze pokłady kreatywności.
W miłej atmosferze przygotowaliśmy kartki bożonarodzeniowe, którymi wolontariusze wymienili się z naszymi gośćmi. W ramach podziękowania otrzymaliśmy od wychowanków Domu Kulejących Aniołów kartkę i stroik świąteczny oraz własnoręcznie pieczone ciasteczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *