MISJA 1 – SZLACHETNA PACZKA / AKCJA PIERNIKI / KARTKI DOBROCZYNNE

SZLACHETNA PACZKA : W ramach realizacji pierwszej misji nasza cała szkoła wraz z drużyną POLICHROM zaangażowały się w akcję: SZLACHETNA PACZKA. W ostatnich dniach listopada oraz z początkiem grudnia prężnie zachęcaliśmy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców o wsparcie dla wybranej dla nas rodziny. Zbieraliśmy suchą żywność, środki higieniczne, artykuły szkolne oraz środki finansowe na zakup dodatkowych rzeczy niezbędnych dla rodziny. Dzięki aktywnemu zaangażowaniu wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, lokalnych firm udało nam się zebrać wszystkie niezbędne dla rodziny rzeczy. Do akcji zaangażowaliśmy również uczniów świetlicy, którzy przygotowali papierowe choinki, gwiazdki i serduszka, którymi ozdobiliśmy paczki. W weekend cudów tj. 10.12 wszystkie zebrane w naszej szkole rzeczy zostały przekazane potrzebującej rodzinie.
AKCJA PIERNKIKI: Kolejną zorganizowaną przez nas akcją przy współpracy z samorządem uczniowskim była akcja: “I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami piekli pierniczki. Te pakowane były w paczuszki po 10 sztuk z przypiętym aniołkiem. W ramach akcji zebraliśmy 283 paczki co daje 2830 upieczonych pierniczków. Pozyskane w wyniku akcji słodkości trafiły do Domu pomocy Społecznej w Reptach Śląskich.
KARTKI DOBROCZYNNE: Jako trzecią zorganizowaną przez nas akcją w ramach realizacji pierwszej misji była sprzedaż kartek dobroczynnych Fundacji Sursum Corda. Przedstawiciele grupy polichrom wraz z uczniami klas 8 sprzedawali kartki świąteczne. W ramach akcji zebraliśmy kwotę 436 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc chorym i niepełnosprawnym objętych opieką programu chcepomagać.org.
FORORELACJE Z AKCJI w załączonych do sprawozdania linkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *