Herbatka i czekoladka dla piekarskich seniorów.

Wolontariusze z klasy 3b połączyli siły z uczniami z klasy 3c i wspólnie jako społeczność Jedenastki zorganizowaliśmy spotkanie z lokalnymi seniorami.
Do akcji dołączyła dzielnicowa parafia św. Rodziny organizując seniorom śniadanie oraz uczniowie klas I i III naszej szkoły pomagając w zbiórce prezentów. Akcja przebiegła pod nazwą “Herbatka i czekoladka dla seniora. Trzecioklasiści przygotowali i pięknie zapakowali paczki prezentowe, w których znalazły się smakowe herbatki i słodkie czekoladki.
Nasi rodzice też włączyli się do akcji i przygotowali dla seniorów dodatkowe prezenty dla każdego seniora – paczuszki ze słodyczami na święta.
Podczas zajęć uczniowie przygotowali dla każdego seniora świąteczną papierową choinkę pięknie ozdobioną oraz elementy dekoracji stołu – zimowe domki, wesołe bałwanki i renifery.
Uczniowie podczas spotkania zaprezentowali przygotowany program artystyczny pt. “Otwórz drzwi”, złożyli seniorom świąteczne i noworoczne życzenia, wręczyli własnoręcznie wykonane podczas zajęć kartki świąteczne z pięknymi życzeniami wypisanymi samodzielnie.
Po części artystycznej uczniowie wspólnie z seniorami śpiewali kolędy oraz ulubione piosenki trzecioklasistów.
Podczas spotkania uczniowie zaprosili seniorów do wspólnej pracy z elementami kodowania i programowania – innowacji realizowanej w klasie 3b tym roku szkolnym. Seniorzy wspólnie z wolontariuszami chętnie wykonywali przygotowane zadanie i odkodowali nasze serduszko dla Nich.
Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą przy muzyce. Był to bardzo miły czas: dla seniorów i dla nas – wolontariuszy z klas trzecich naszej Jedenastki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *