Misja 2

W dzisiejszych czasach często spotykamy się zmową nienawiści, szczególnie w sieci. Hejt to negatywne zjawisko społeczne mogące przybierać różne formy. To nie tylko słowa, ale także memy, zmodyfikowane nagrania czy zdjęcia, prześmiewcze określenia czy rysunki. Hejt wpływa bardzo destruktywnie na nasze poczucie własnej wartości. Głównym celem naszej akcji było uświadomienie o groźnych skutkach fali hejtu w Internecie, a także tym jak możemy sobie radzić z tym zjawiskiem społecznym. Dowiedzieliśmy wspólnie stop hejtowi!
W dniach 13 – 16 marca realizowaliśmy wraz ze szkolnym Kołem Wolontariatu akcję STOP – HEJT, podjęliśmy następujące działania:
Wychowawcy klasy 1-3 przeprowadzili w klasach zajęcia na ten temat (dostosowany do uczniów) a następnie uczniowie mieli narysować plakaty, które były wywieszone na drzwiach,
Wychowawcy klasy 4-8.na lekcjach wychowawczych uczniowie na rozwieszonym papierze (parter) napisali hasła lub coś narysowali, aby dać wyraz swojej walki z hejtem w naszej szkole,
W dniu 16 marca odbył się finał naszej akcji, przyjechali przedstawiciele Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach.
W tym dniu o godz. 10.00 klasy III, IV, V na sali gimnastyczną, zobaczyli przedstawienie przygotowane przez uczennice pt ”Najlepsza”, po którym był przeprowadzony QUIZ, a następnie wolontariuszki poprowadzili taniec przeciwko przemocy dla uczniów.
Ponadto na lekcjach wychowania fizycznego panie wuefistki zorganizowały bieg “Siedemnastka – 17 km przeciwko hejtowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *